Old Boys Ravens zwyciężają w Głogovia Cup

W minioną niedzielę w Głogowie Małopolskim odbył się pierwszy na Podkarpaciu turniej futbolu flagowego „Głogovia Cup”. Zwyciężyła drużyna Old Boys Ravens.

W turnieju udział wzięły trzy drużyny. W pierwszym pojedynku Black Hawks z Mielca zmierzyli się z Wild Hogs z Rzeszowa. Mielczanie szybko uzyskali prowadzenie po udanej akcji Borysa Staniewskiego, a potem tylko powiększali przewagę, dzięki akcjom punktowym Aleksego Szwakopa i Filipa Sypka (zdobyli po dwa przyłożenia). „Dzikim Wieprzom” nie udało się znaleźć sposobu na szybkich zawodników „Jastrzębi” i mecz zakończył się wynikiem 30:0

Drugi pojedynek okazała się najbardziej zaciętym. Black Hawks spotkały się w nim z Old Boys Ravens. Pierwsi w polu punktowym rywali zameldowali się rzeszowianie za sprawą przyłożenia Jakuba Kalety, ale odpowiedź „Jastrzębi” była natychmiastowa. Po przyłożeniu Dawida Trzaski było 6:6. Kolejne dwie akcje punktowe były udziałem „Kruków”. Najpierw przyłożenie zdobył Krzysztof Ładoński, a chwilę później przechwyt zakończony punktami zrobił Jakub Kaleta. Mielczanie nie złożyli jednak broni i po przyłożeniu Szwakopa i podwyższeniu Staniewskiego wynik brzmiał 18:13 dla Old Boys. Świetne prowadzenie gry „Olbojów” przez rozgrywającego Marka Kwokę oraz skuteczna gra w obronie zakończona przechwytami skutkowały kolejnymi zdobyczami punktowymi. Trzykrotnie ich autorem był Ładoński oraz Jakub Chlebica. Tylko dwa przyłożenia Mateusza Walskiego w odpowiedzi sprawiły, że mecz zakończył się wygraną Old Boys 49:27.

Ostatni mecz rozpoczął się od trzech przyłożeń „Kruków” (Kaleta, Sapiński, Ładoński) i ich prowadzenia 18:0. Pierwsze punkty w turnieju Wild Hogs zdobyli dzięki udanej akcji Dawida Wnęka. To ich ośmieliło i na liste punktujących wpisali się również kapitan Jakub Ligas oraz Marek Burnus. „Oldboje” kontrolowali jednak cały czas wynik spotkania. Skuteczne akcje Iwińskiego, Ładońskiego i dwukrotnie Kalety ustaliły wynik spotkania – 45:20. Dzięki wygranej Old Boys Ravens triumfowali w I Turnieju Futbolu Flagowego „Głogovia Cup 2018”.

Najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Ładoński (Old Boys Ravens), który był autorem sześciu przyłożeń i jednego podwyższenia.

Patronat nad zawodami objął Burmistrz Głogowa Młp. Pan Paweł Baj. Sprawny przebieg turnieju nie byłby możliwy bez wsparcia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp. Opiekę medyczną zapewniło Centrum Szkoleń Anna Sroka i Mariusz Jodłowski, a o oprawę i dobrą zabawę w trakcie zawodów zatroszczył się Marek Grzesik.

Patronat medialny nad turniejem objęły: Polskie Radio Rzeszów i Podkarpacki Sport.pl

Wyniki:

Black Hawks – Wild Hogs 30:0
Old Boys Ravens – Black Hawks 27:49
Wild Hogs – Old Boys Ravens 20:45

Tabela:
 DRUŻYNA
PKT
+
-
+/-
1.
Old Boys Ravens
4
94
47
47
2.
Black Hawks
2
57
49
8
3.
Wild Hogs
0
20
75
-55

Składy (w nawiasie zdobyte punkty):
Old Boys Ravens – Mark Kwoka, Jakub Chlebica (12), Jakub Kaleta (32), Krzysztof Ładoński (37), Patryk Sapiński (7), Dawid Iwiński (6)

Black Hawks – Filip Zych, Borys Staniewski (9), Aleksy Szwakop (18), Mateusz Walski (6), Dawid Trzaska (6), Filip Sypek (12), Kacper Doszla

Wild Hogs – Jakub Ligas (6), Dawid Wnęk (7), Karol Karnat, Przemysław Sobczak, Marek Burnus (6), Jacek Krawiec (1)

Fot.: Blanka Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *